„Jie irgi skaito…“

Kalėdiniams skaitymas, skirtas projektas

Gruodžio mėnesį Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijoje tradiciškai vyko Kalėdiniams skaitymams skirtas 5, 7 klasių projektas „Jie irgi skaito…”.

Šiais metais  buvo nuspręsta mokinių skaitymo patirtį sieti su garsių Lietuvos žmonių mintimis apie knygas. Žiūrėdami trumpus filmukus – žurnalistų pokalbius su Lietuvos garsenybėmis (A. Mamontovu, L. Mažyliu ir t. t.) penktokai ir septintokai atliko įvairias užduotis, kurios skatino suvokti skaitymo visą gyvenimą svarbą. Vėliau, klausydamiesi dainuojamosios poezijos, mokiniai iš skaitytų ar girdėtų knygų pavadinimų ir žymių žmonių citatų apie literatūrą kūrė plakatus, dalinosi įspūdžiais bei apibendrino veiklos rezultatus.

Projektas paskatino mokinius skaitymą suvokti ne tik kaip būtiną mokyklos kasdienybės veiklą, bet ir kaip prasmingą laisvalaikio leidimo ar net bendravimo būdą, o literatūrą matyti ne tik kaip privalomą pamokų elementą, bet ir kaip galimybę ieškoti ir rasti atsakymus į svarbius jų pačių gyvenimo klausimus.

Lietuvių kalbos  mokytoja Diana Jelmakaitė,

Bibliotekininkė Genė Jelmakienė