Dienos archyvas: 2019 7 kovo

Lietuvių kalbos dienos: edukacinės pamokos „Litaunistikos židinyje“ ir Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Įpusėjus antrajai Lietuvių kalbos dienų savaitei P. K. Bžostovskio gimnazijoje 5,7 klasių mokiniai išvyko į netradicines edukacines pamokas Vilniuje.

„Lituanistikos židinyje“ mokiniai susipažino su lietuvių kalbos istorija, gilino žinias apie indoeuropiečių prokalbę, baltų kalbų šaką, klausėsi naudingos informacijos apie Lietuvių kalbos žodyną, sužinojo ir mokėsi atskirti lietuvių etnografinius regionus bei tarmių ypatybes: žodžius, garsus, klausėsi tarmiškų tekstų, tarmiškai dainavo dainas. Lietuvos nacionaliniame muziejuje penktokai ir septintokai gilinosi į senojo lietuvių gyvenimo būdo ypatybes, susipažino su kryždirbyste, aiškinosi senovinių daiktų paskirtį, aktyviai mokėsi naujų žodžių.

Organizatorės dėkoja visiems aktyviai dalyvavusiems!

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Jelmakaitė

Rajoninė dailės olimpiada

2019 m. kovo 1 d. Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazijoje vyko rajoninė dailės olimpiada. Šių mokslo metų Lietuvos mokinių dailės olimpiados tema – Mano Lietuva: minime Pasaulio lietuvių metus. Olimpiadoje dalyvavo 14 Šalčininkų rajono gimnazijų mokinių. Sveikiname Edviną Gaulą, 1G klasės mokinį, kuris garbingai užėmė II-ąją vietą (mokytoja Ana Lozovska).