Sveikata yra dovana

„Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam“

Bodo Werner

Viešoji įstaiga „HUMANA PEOPLE TO PEOPLE BALTIC“ ir Ugdymo plėtotės centras pakvietė Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklas teikti paraiškas projektinėms veikloms įgyvendinti.  Šalčininkų r. Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazija prisidėjo prie socialinio projekto „Valgyk protingai“ veiklų įgyvendinimo rugsėjo – gruodžio mėnesiais. Organizatorių skirta suma gimnazijos projektui „Gamink sveikai ir valgyk tai“ – 4000 eurų. Projekto tikslai – stiprinti Lietuvos vaikų ir jaunimo organizacijų sveikos mitybos kompetencijas, prisidėti prie vaikų mitybos kokybės pagerinimo, skatinti vaikų kulinarijos ir sveikos mitybos įgūdžių ugdymą, skatinti bendradarbiavimą su augintojais, ūkininkais, kad būtų vartojama daugiau vietoje išauginto maisto. Projekto veiklų įgyvendinimo metu mokiniai patobulino asmenines , verslumo, finansinio raštingumo, sveikos mitybos, aplinkos tausojimo kompetencijas, pagilino žinias apie sveiką, racionalią ir subalansuotą mitybą. Padedant projekto vadovei, technologijų mokytojai Anai Lozovskai, mokiniai išmoko gaminti įvairius mėsos ir žuvies, šventinio stalo patiekalus, sveikuoliškus kokteilius, šaltus užkandžius, sriubas, salotas ir desertus, mokėsi  stalo etiketo. Į netradicines technologijų pamokas restorane „Marcipano“ projekto dalyvius priėmė direktorė Valentina Liachovič ir Janina Pučko, restorane „Argo“ Trakuose su gruziniška ir kaukazietiška virtuve supažindino virtuvės šefai, lankydamiesi Šalčininkų rajono  ūkininkų Valentino Juchnevičiaus ir Anželikos Kedar ūkiuose  susipažino kaip išauginama produkcija, padaromi sūriai, išmoko duonos kepimo paslapčių . Diana Borkovska su mokiniais per technologijos pamokas kepė keksiukus ir  dekoravo namine cukrine mase, o su valgyklos darbuotojomis Olga Kačko ir Milda Kozlovskiene – kibinus ir organizavo „Gerumo akciją “, vaišino Turgelių miestelio gyventojus.  Nuostabiai praleido laiką gaminant bendrus pietus kartu su Turgelių „Aistuvos “ gimnazijos 6 klasės mokiniais. 

 Visa gimnazijos bendruomenė dalyvavo „Degustacijos dienose“, minėjo ir Sveikos mitybos dieną. Projekto lėšomis įsigyta  buitinės technikos technologijų kabinetui, išleista knyga „Valgyk protingai“ su nuotraukomis ir viso projekto veiklų aprašymu.  

Esame dėkingi projekto vadovei , technologijų mokytojai Anai Lozovskai  bei projekto koordinatoriui Juliui Norvilai už kūrybingą darbą ir nepakartojamus įspūdžius.  

 

Šalčininkų r. Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos bendruomenės vardu

 direktoriaus pavaduotoja  ugdymui Tatjana Michalovskaja