Vasario 16-osios šventė

    Pagarba gimtajai šaliai yra ne tik kiekvieno jos piliečio pareiga, bet ir nuoširdus džiaugsmas, kad esi laisvas, kad gali būti savimi. Šis džiaugsmas ypač ryšiai atsiskleidžia švenčiant valstybės gimtadienius. Mūsų gimnazijos mokiniai, kaip įprasta, dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos iškilmėse, bet šventė buvo tikrai netradicinė.

    Minėjimas vyko Turgelių laisvalaikio salėje kartu su Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos bei Turgelių kaimo bendruomenės nariais. Dviejų mokyklų mokinių pasirodymai susipynė į darnią kompoziciją, eilėraščius keitė kartu atliekamos dainos, o jas – šokiai, po kurių ir vėl skambėjo bendrai tariami gražiausi žodžiai Lietuvai. Po įsimintinos meninės dalies vyko kalbinė-literatūrinė ir istorinė viktorina, kurios metu visi dalyviai ne tik smagiai pasitikrino žinias, bet ir dar kartą prisiminė kalbos bei istorijos svarbą kiekvienam šalies piliečiui.

    Nuoširdžiai dėkojame Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos direktorei Aušrai Voverienei, istorijos mokytojai metodininkei Jolantai Lazdauskienei bei visai bendruomenei už gražią iniciatyvą, puikias idėjas bei nelengvą organizacinį darbą. Taip pat tariame padėkos žodį Turgelių laisvalaikio salės vedėjai Danutai Michalovskajai už prasmingą ir džiugų bendradarbiavimą.

Tegul atsakinga laisvė, tikra vienybė ir nuoširdi pagarba „mūs žingsnius telydi“ (V. Kudirka)!

 

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Jelmakaitė