Dienos archyvas: 2021 26 lapkričio

„NUO MOKYMO PRIE MOKYMOSI“. PROJEKTO METODAS PAMOKOJE.

Dirbant projekto metodu pamokoje, ugdomasis projektas padeda organizuoti ugdymą taip, kad mokinys ugdytųsi XXI amžiaus įgūdžius: mokymosi ir novatoriškumo, gyvenimo ir karjeros, informaciniai ir technologiniai gebėjimai. Vykdant projektą ,,Valgyk protingai‘‘ mokiniai vyko į netradicinę technologijų pamoką, kuri vyko restorane ,,ARGO“ Trakuose. Pamokos metu mokiniai susipažino su Gruzijos virtuvės patiekalais, stiprino teorines ir praktines žinias, patys  gamino chinkalius. Chinkaliai – tradiciniai gruziniški koldūnai, kilę iš Pšavijos, Mtiuretijos bei Chevsuretijos regionų ir vėliau išplitę po visą Kaukazą.

Restorano šefas papasakojo, kaip chinkalius ruošia kalnų regione: „Nors Lietuvoje įprasta mėsą malti, Chinkalių tešloje – tik miltai, vanduo ir druska. Jokių prieskonių. Anot šefo, įprastai Sakartvele 3–4 žmonės suvalgo apie 50 chinkalių. Juos reikia valgyti rankomis, paimant už viršūnėlės, kuri nevalgoma. Vaikams laikas neprailgo, nes ne tik ragavo, o gamino patys. Dalyvaudami projektinėje veikloje, moksleiviai mokosi planuoti savo ir grupės veiklą, pasiskirsto pareigomis, pasirenka  darbo priemones bei medžiagas, pratinasi bendradarbiauti, padėti vieni kitiems, pritaikyti turimas žinias i įgūdžius praktikoje. Visa tai teikia neišsemiamas galimybes moksleivių savarankiškumui, kūrybiškumui ugdyti, moko dirbti kolektyviai, derinti savo ir kitų veiksmus siekiant bendro tikslo. Tokie įgūdžiai jau savaime yra reikšmingi ugdymo proceso pasiekimai. Tačiau moksleiviams svarbiausia realus apčiuopiamas rezultatas, dėl kurio jie ir stengiasi. Todėl projekto galutiniai rezultatai turi įgyti akivaizdžią išraišką ir formą. Jie turėtų praturtinti klasę.

Dėkojame Všį „Humana People to People Baltic“ už galimybę apsilankyti restorane.

Technologijos mokytoja, dailės vyresnioji mokytoja, projekto ,,Valgyk protingai‘‘ vadovė

Ana Lozovska