Archiwum miesiąca: maj 2018

Rewelacyjne spotkanie literackie „Wędrówką  jedną życie jest człowieka”

„Myśleć to co prawdziwe,
czuć to co piękne
i kochać co dobre- w tym jest
cel rozumnego życia”

Platon

18 maja br. w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie literackie „Wędrówką  jedną życie jest człowieka”. Była to swojego rodzaju randka z piękną poezją, muzyką polską, jak też chwilą refleksji nad istotą i sensem życia.

Dziewczynki klasy 2G i Milena Rynkiewicz, uczennica klasy maturalnej, zauroczyły śpiewem piosenek i recytacją przepięknych wierszy W. Szymborskiej, T. Różewicza, ks. J. Twardowskiego i innych poetów, natomiast uczniowie klasy 6 zaprezentowali kompozycję literacką o przyjaźni.

Spotkanie przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze. Jego miłym akcentem było podziękowanie pani Dyrektor oraz skromne upominki.

Muzyczno- literackie spotkanie nie tylko rozbudziło u słuchaczy wyobraźnię, ale też umożliwiło inacze spojrzeć na literaturę, dostarczyło interesujących przeżyć, uwrażliwiło na piękno polskiej prozy i poezji, stanowiło inspirację do czytania, a nawet motywowało do podjęcia własnych prób pisarskich.

Polonista Walentyna Dulko

„Magia świata”

W ramach Dni Otwartych Drzwi ( 9 maja br.) w naszym gimnazjum odbyła się nietradycyjna lekcja chemii.

Uczennice klasy 2G, Aneta Falkiewicz i Joanna Dulko, przeprowadziły interesujące zajęcie dla uczniów klas początkowych i grupy przygotowawczej.

Dziewczynki wraz z nauczycielką chemii Ingritą Pawłowską w sposób zabawny i wesoły zaprezentowały doświadczenia i eksperymenty.

Z wielkim zaciekawieniem początkowiacy obserwowali eksperymenty: jak w „magicznych roztworach” zmieniały się barwy wykonanych z papieru kwiatów; jak tworzyły się różnobarwne osady i wydzielały się gazy.

Najbardziej zafascynował uczniów eksperyment metalu spalającego się w wodzie.

Aneta z Joanną wraz z uczniami klas początkowych i grupy przygotowawczej cofnęli się do przeszłości i odtworzyli prawdziwą wyspę jurajską z widowiskowym wulkanem i dinozaurami.

Nietradycyjne zajęcie „Magia świata” zostawiło wiele wrażeń i zaciekawiło przedmiotem chemii.

Nauczyciel chemii Ingrita Pawłowskaja