Archiwum miesiąca: listopad 2017

Szkolny Konkurs Czytelniczy

20 listopada uczniowie klas początkowych uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Czytelniczym. O tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA ubiegali się wytypowani uczniowie poszczególnych klas. W czasie konkursu każdy uczestnik losował fragment przygotowanego przez organizatorów utworu literackiego, który następnie prezentował przed komisją i pozostałymi uczniami.
Uczniowie nagrodzeni to:
I miejsce: Inesa Stankiewicz ucz. kl.3, Paweł Ziekunow kl.4
II miejsce: Tomas Jarmołkowiczius kl.4, Tomasz Mościan kl. 4
III miejsce: Paulina Baranowska kl.4, Augustyna Turo kl. 2
                                                                   Nauczyciel klas początkowych Alicja Staszewskaja.

„A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.          – Franciszek Ksawery Dmochowski

W dniach 6- 10 listopada w naszym gimnazjum odbył się „Tydzień Języka Polskiego”.
Projekt edukacyjny angażował wszystkich uczniów i miał charakter interdyscyplinarny. Realizowany był na lekcjach języka polskiego, godzinach wychowawczych i w trakcie różnych działań poza zajęciami i w czasie wolnym uczniów.
Poprzez konkursy, recytacje, inscenizacje, wystawę, prace twórcze, prezentacje uczniowie
popularyzowali meandry języka polskiego, a więc utrwalali wiedzę i umiejętności w atrakcyjny sposób, co w konsekwencji prowadziło do pogłębienia kompetencji polonistycznych uczniów; podkreślenie wartości i piękna języka ojczystego.