Archiwum miesiąca: wrzesień 2021

18 września na placu Katedralnym w Wilnie odbyły się III Targi Edukacyjne szkół polskich na Litwie ,,Sto barw”. Placówki polskie prezentowały szeroką ofertę edukacyjną. Promowaliśmy nasze gimnazjum. Z dumą przedstawiliśmy prace twórcze naszych uczniów, realizację różnych projektów, swoje nowatorskie działania oraz ciekawe wydarzenia z życia naszej szkoły. Podczas targów mieliśmy możliwość uzyskania wielu ciekawych informacji. Uczestnicy oraz goście targów mogli obejrzeć przygotowane stoiska, występy artystyczne uczniów oraz zespołów szkolnych, uczestniczyć w warsztatach metodycznych. Mimo padającego deszczu, panowała radosna, ożywiona atmosfera.

16 września w  1 klasie odbyła się bardzo ciekawa lekcja o ruchu drogowym. Uczniowie  dowiedzieli się dużo ciekawej informacji o bezpieczeństwie. Lekcję przeprowadziła pani z policji. Dzieci dostały prezenciki: światełka odblaskowe i kolorowanki.

Narodowe Czytanie 2021

Uczennice naszego gimnazjum w tym roku uczestniczyły w tradycyjnym Narodowym Czytaniu, które odbyło się w sobotę 4 września 2021 roku w Pałacu Balińskich w Jaszunach. Lekturą tegorocznej akcji była Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.        Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie, niepowtarzalną atmosferę.