Archiwum miesiąca: grudzień 2017

Wycieczka do teatru

W grudniu br. uczniowie klas początkowych naszego gimnazjum wybrali się na wycieczkę do teatru na przedstawienie teatralne pod tytułem „Przygody w krainie snów” Odbyło się też niesamowicie ciekawe i wesołe spotkanie z Mikołajem.

Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje i kostiumy aktorów.
Dzieci wracały pełni wrażeń i pozytywnych emocji, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach oraz piękne  komentarze.
                                                                                                                 Nauczycielka klas początkowych
                                                                                                                   Alicja Staszewska

Wycieczka edukacyjna ,,W świątecznym nastroju”

21 grudnia bieżącego roku uczniowie klas 5- 8 wraz z wychowawcami wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Wilna. Stolica zaczarowała nas świątecznym duchem. Podczas spaceru Starówką zachwycaliśmy się przepięknie ozdobionymi choinkami oraz innymi ślicznymi dekoracjami. Miasto w trakcie świąt Bożego Narodzenia jest zawsze cudowne.

Lekcja historii inaczej.

150     rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego
5 grudnia b.r. uczniowie klas 1-4 gimnazjalnych mieli okazję zmienić przestrzeń edukacyjną i udać się na lekcję historii do Domu Kultury Polskiej w Wilnie, gdzie zajęcia były prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej przy współudziale wykładowczyni z Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Małgorzaty Dawidziak – Kładocznej. Na lekcji, poświęconej 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, uczniowie bliżej poznali sylwetkę wielkiego Polaka. Wykonali również ćwiczenia praktyczne, wyszukiwali środków stylistycznych w wypowiedziach pierwszego Marszałka Polski. Cieszymy się, że uczniowie wykazali się dobrą wiedzą, za co otrzymali liczne upominki.