Archiwum miesiąca: październik 2021

Projekt „Similarities and Differences – Our European Cultures” Program Erasmus+

Uczniowie Gimnazjum im. Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach w dniach 26 września – 3 października uczestniczyli w projekcie „Podobieństwa i różnice – nasze kultury europejskie”, którego celem jest integracja młodzieży.  Uczniowie cały tydzień spędzili w Poroninie w Polsce, w otoczeniu pięknej przyrody górskiej. Zaprzyjaźnili się z młodymi ludźmi z Grecji, aktywnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach, odwiedzili Zakopne. Mieli okazję poznać polską oraz grecką historię, sztukę jak też tradycje i obyczaje. Przygotowywali ciekawy program artystyczny i zaprezentowali kulturę litewską, tradycyjne pieśni i tańce oraz tradycyjną kuchnię.

Dzięki projektowi młodzież zarówno z Litwy, jak też z Grecji zdobyli nowe doświadczenia, pogłębili wiedzę na temat kultury europejskiej, ciekawie i wesoło spędzili czas. Pełni niepowtarzalnych wrażeń i pozytywnych emocji uczniowie wrócili do domu.

,,Nieskażone środowisko – nowe możliwości”

30 września uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w nietradycyjnym zajęciu edukacyjnym ,,Nieskażone środowisko – nowe możliwości”, które odbyło się w Future Live w Wilnie.

Młodzież wysłuchała wykładu o treściach ekologicznych, aktywnie brała udział w nietradycyjnej lekcji, obejrzała ekspozycję „Czy wiesz, że…?”oraz interaktywną wystawę. Czekały też na uczniów ciekawe gry, interaktywne quizy, które w atrakcyjny sposób wzbogaciły wiedzę o nowych możliwościach w naturalnym środowisku i zainteresowały problemami ekologii.