Archiwum miesiąca: październik 2017

Wycieczka do biblioteki

W dniu 26 października dzieci z grupy „Biedroneczki“ wraz z dziećmi klasy przygotowawczej odwiedziły  Bibliotekę Publiczną w Turgielach.
        Na przedszkolaków już czekała pani bibliotekarka, która w bardzo dostępny sposób opowiedziała o działalności biblioteki. Dzieci zaciekawiły się różnorodnością książek oraz czytelnictwem, miały też możliwość rozwiązać szereg zagadek… Wysłuchały także wiersza, w którym książki proszą, by traktować je z szacunkiem.
       Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Dla wielu dzieci, była to pierwsza wizyta w ,,domu“, gdzie „mieszka książka”.
       Za ciepłe przyjęcie serdecznie dziękujemy pani od  biblioteki Marii Zieniewicz.

Fantastyczna podróż do Warszawy

W dniach 15- 18 października inna grupa uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum wyruszyła na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów.  W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy szereg szkół zawodowych. Następnymi punktami zwiedzania były: Stadion Narodowy w Warszawie i Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Byliśmy bardzo podekscytowani i zaciekawieni tym, co dzieje się w tych budynkach na co dzień.

W ogrodach Łazienek Królewskich spacerowaliśmy ścieżkami oraz alejkami wśród drzew, krzewów i kwiatów. Do dyspozycji mieliśmy: Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny, a także Ogród Chiński.

W ostatnim dni u wycieczki zwiedziliśmy piękny, obszerny, bogatozdobiony w każdej sali, przepełniony dziełami sztuki PałacKrólewski.

Serdecznie dziękujemy panu Janowi Grądzkiemu, dyrektorowi Zespołu Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie za zaproszenie, organizację wycieczek i opiekę nad nami.

Alicja Staszewska, nauczyciel klas początkowych

,,KRESY’ 2017”

19 października w naszym gimnazjum odbył się tradycyjny konkurs recytatorski ,,KRESY’2017”.

no images were found

Niezmiernie miło, że w tym roku szkolnym w konkursie licznie uczestniczyli uczniowie klas początkowych. Ogółem w konkursie udział wzięło 19 uczniów. Popularnością cieszyły się utwory M. Konopnickiej, J. Tuwima i oczywiście A. Mickiewicza. Po wysłuchaniu recytacji miłośników poezji komisja wyłoniła zwycięzców. W I kategorii wiekowej najlepiej wykazała się uczennica klasy 3, Inesa Stankiewicz- I miejsce oraz Marta Mołoczko, ucz. klasy 4, natomiast w II kategorii wiekowej zwyciężczynią została Marzena Mołoczko, ucz. kl. IIG, II miejsce zdobyła Waleria Suszyńskaja, ucz. kl. 8.
      Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy sukcesów w etapie rejonowym konkursu ,,Kresy’ 2017”
Organizarorzy

Na gościnnej Ziemi Kaszubskiej

Od ponad 15 lat trwa przyjaźń i wymiana młodzieży naszego gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej nr. 2 im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie.
W dniach 9- 13 października grupa uczniów naszego gimnazjum spędziła na gościnnej Ziemi Kaszubskiej.
Nasza młodzież została zakwaterowana w rodzinach. Wspólnie z dziećmi rodzin, w których zamieszkali nasi uczniowie, odbyliśmy ciekawe i poznawcze wycieczki.

no images were found

„Juliusz Słowacki – zwiastunem wolności”

27 września nauczyciele oraz uczniowie klasy IVG naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu literackim ku czci J. Słowackiego. W Pałacu Balińskich w Jaszunach zebrali się miłośnicy twórczości znanego romantyka. Wysłuchaliśmy piękną kompozycję literacko-muzyczną pt. „Juliusz Słowacki – zwiastunem wolności”, którą zaprezentowali aktorzy Karolina Elżbieta Mikolajūnaitė, Artūras Varnas, wokalistka i autorka piosenek Dajwa Steponavičienė-Rugiaveidė oraz literat Juozas Žitkauskas.

Utwory J. Słowackiego zostały wykonane w języku polskim i litewskim. Zauroczyła mnie śpiewana prezentacja utworu wielkiego poety jednocześnie w obu językach.                       Uświadomiłam, że Juliusz Słowacki wielkim poetą był.
 Mirosława Markiewicz, ucz kl. IV