Archiwum miesiąca: listopad 2020

Wyniki XXIX Konkursu Recytatorskiego im. A. Mickiewicza „Kresy 2020”

W poniedziałek, 23 listopada, w Wilnie odbyły się zdalne eliminacje krajowego etapu XXIX Konkursu Recytatorskiego im. A. Mickiewicza „Kresy 2020”. Organizatorem eliminacji było Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”.

zw.lt

I kategoria wiekowa (do lat 7):

I miejsce

Kornelia Rynkiewicz – Szkoła Podstawowa w Leszczyniakach. Instruktor – Beata Kamińska.

Daniele Szlempo – Gimnazjum im. Władysława Syrokomli. Instruktor – Łucja Godwod.

II miejsce

Dominika Żukowska – Gimnazjum im. Władysława Syrokomli. Instruktor – Wiesława Czernigowska.

III miejsce

Magda Danielė – Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach. Instruktor – Wiesława Komoliubienė.

Wyróżnienie

Agata Romejko – Gimnazjum im. St. Moniuszki w Kowalczukach. Instruktor – Grażyna Dadel.

Gabriela Gulbicka – Gimnazjum w Mickunach. Instruktor – Emilia Oberlan.

Marta Masłowska – Gimnazjum im. św.J. Bosko w Egliszkach. Instruktor – Grażyna Sankowska-Biersiekierska.

Arina Jaglinska – Gimnazjum im. Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach. Instruktor – Anna Jurgielewicz