Archiwum miesiąca: grudzień 2022

Świąteczna Paczka dla zaprzyjaźnionej szkoły

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń.
Jan Paweł II

Wyrazy wdzięczności kierujemy do Fundacji Polskich Wartości za piękny szlachetny gest pomocy i wsparcia Polaków na Wileńszczyźnie. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcomi Wolontariuszom, którzy – okazując dobrą wolę, życzliwość i troskę o bliźnich – przekazali uczniom naszego gimnazjum świąteczne paczki, które sprawiły dużo radości i wielu rodzinom umilą święta. Niech Bóg wynagrodzi za wspaniały odruch serca.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego Roku.

Wdzięczna społeczność
Gimnazjum im. P. K. Brzostowskiego

Pasowanie na ucznia

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. W naszej placówce miało ono miejsce 2 grudnia 2022 r. i wzięło w nim udział 17 pierwszoklasistów.
W początkowej części uroczystości uczniowie klasy pierwszej, wspomagani przez starsze koleżanki z klasy piątej, zaprezentowali licznie przybyłej publiczności bogaty program artystyczny. Występ był świadectwem ich dużych umiejętności recytatorskich oraz wokalnych i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Młodych artystów wielokrotnie nagradzano gromkimi brawami. Ten swoisty egzamin zdali na dziesiątkę.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Gimnazjum p. Iwona Tyszkiewicz. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Gimnazjum im. P. K. Brzostowskiego w Turgielach.
Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom oraz zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wrażeń. Nie zabrakło też upominków. Nowo pasowani otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prezenty. Na koniec na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce, rozwijania zdolności i zainteresowań oraz nawiązania wspaniałych przyjaźni.