„Jeszcze w uszach szumią morskie fale,
głośno śpiewa morski, górski wiatr.
Na wakacjach był, było tak wspaniale,
ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

Już we wrześniu…

„Idą pierwszaki, dawne  maluchy, jeden w drugiego to same zuchy.”

W dniu 23 listopada 2018 r. w  Gimnazjum im. Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach odbyła się bardzo ważna uroczystość ,,Pasowanie na ucznia”.

Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki – zdały egzamin na ucznia. Czarodziejskim ołówkiem aktu pasowania dokonała p. Łucja Jurgielewicz – dyrektor gmnazjum. Tym samym jedenaścioro uczniów klasy pierwszej włączono w poczet uczniów Gimnazjum  im. P. K. Brzostowskiego w Turgielach.  Pełnoprawni uczniowie na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia i drobne upominki.

Wychowawczyni klasy 1

Alicja Staszewska