Archiwum dnia: 2019 6 czerwca

Wycieczka ,, do kosmosu“

Wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo, by poczuć się astronomem.

Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie je szukać? Czy warto?

Taką okazję mieli uczniowie naszego gimnazjum, którzy 29 maja odbyli niezwykłą podróż kosmiczną. Zawdzięczając mobilnemu planetarium, uczniowie mogli oglądać pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z Centrum  Nauki im. Kopernika w Warszawie.

W ten dzień dzieci miały możliwość zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne. Odwiedzającym najbardziej podobało się obserwować Drogę Mleczną, Układ Słoneczny planet, gwiazdozbiór oraz znaki zodiaku. Dla miłośników astronomii został przygotowany „Poradnik młodego naukowca“, zawierający sporo astronomicznych ciekawostek,  informacji o gwiazdach i planetach oraz eksperymentów, które można samodzielnie wykonać w domu.