,,Pasowanie na ucznia’’

Dzień 29 listopada 2019 roku w naszym gimnazjum był bardzo ważnym dniem dla klas najmłodszych. W tym dniu odbyła  się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Gimnazjum im. Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach.

Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że uczniowie klasy 1 mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pani dyrektor, ogromnym piórem, pasowała każde dziecko na ucznia i życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce. Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech.
Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dyplomów pamiątkowych oraz upominki i słodycze. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, udaliśmy się do domów.
          Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Nauczyciel klas początkowych Lilia Basłykienie