Konkurs recytatorski poezji Marii Kononickiej.

30 maja br. w Muzeum Władysława Syrokomli w Borejkowszczyźnie odbył się konkurs recytatorski poezji Marii Kononickiej. W konkursie wzięło udział wielu uczestników, wśród których byli i nasi uczniowie: Inesa Stankiewicz (4 kl.), Partycja Malewskaja (4 kl.), Paulina Baranowska (5kl.), Marta Mołoczko (5kl.), Margarita Tyszkiewicz (5kl.), Tomasz Mościan (5kl.), Waleria Jurszewicziutie (6 kl.). Recytatorów wysłuchało jury w składzie Józefa Szostakowskiego- poeta wileński, Ireny Litwinowicz – reżyser Polskiego Teatru w Wilnie, Helena Bakuło – dyrektor Muzeum w Borejkowszczyźnie. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”. Dziękujemy organizatorom za piękne święto poezji dla dzieci, a uczniom za wspaniałe reprezentowanie naszego gimnazjum.