Biblioteka, skaitykla

            Šiais nokslo metais bibliotekos fondus papildė Lietuvos mokslų akademijos dovanotos mokslo populiarinimo knygų serijos „Mokslas visiems“ knygos . Į šią seriją įtrauktos kruopščiai atrinktos visame pasaulyje pripažintų autorių knygos, kurios buvo išverstos ir išleistos lietuvių kalba.

 

                        1) Martin Ford „Robotų era: technologijų pažanga ir ateitis be darbo“;
                        2) Lynna Stout „Sąžinės ugdymas: kaip geri įstatymai formuoja gerus žmones“;
                        3) Mary Roach „Gurkšt: nuotaikinga kelionė virškinimo traktu“;
                        4) Frank Wilczek „Visatos grožis: mėginimas suvokti pasaulio prigimtį“;
                        5) Luciano Floridi „Ketvirtoji revoliucija: kaip infosfera keičia mūsų tikrovę“;
                        6) Steven Monroe Lipkin, Jon R. Luoma „Genomų amžius: pasakojimai apie genetinės medicinos naujienas“;
                        7) Lee McIntyre „Post tiesa“;
                        8) Charles Graeber „Proveržis: imunoterapija prieš vėžį“;
                        9) Sam Kean „Paskutinis Cezario atodūsis: mus supančio oro paslaptys“

 

               Susipažinti su knygų turiniu galite interneto svetainėje http://www.lma.lt/lma.lt/mokslo-populiarinimo-knygu-serija-mokslas-visiems. Joje taip pat rasite šių ir kitų serijos „Mokslas visiems“ knygų elektronines versijas PDF bei EPUB formatais, jas galima atsisiųsti ir skaityti savo kompiuteriuose, išmaniuosiuose telefonuose.

 

Išsirinkti knygą padės apdovanotų ir nominuotų knygų katalogas

               2020 metais Lietuvoje buvo išleista 3257 pavadinimų leidinių. Skaitytojai neretai sako, jog jiems trūksta kokybiškos informacijos apie išleidžiamas knygas. Lietuvoje turime daugybę įvairių apdovanojimų, įvertinimų, knygų rinkimų, kurie galėtų tapti skaitytojui knygos kokybės ženklu ir padėti išsirinkti knygą lengviau.

              Lietuvos leidėjų asociacijos vienas iš strateginių tikslų – atkreipti dėmesį į Lietuvoje esančias literatūrines premijas bei apdovanojimus ir jiems nominuotas knygas. Taip atsirado apdovanotų ir apdovanojimams nominuotų knygų katalogas. Pirmoje šio katalogo redakcijoje – 2021 m. rugsėjį – 2022 m. kovą įvertintos arba apdovanojimams nominuotos knygos. Viso – 82 knygos! Daugiausia jame – lietuvių autorių kūriniai, tačiau kai kurios premijos yra skiriamos ir už vertimą, tad rasite ir kelias verstinės literatūros knygas.Katalogas bus nuolat atnaujinamas.

              Katalogas yra virtualus, tad skaitytojai, kad ir kur jie gyventų, lengvai galės jį rasti. Be to, jis patogus naudoti – visos nuorodos aktyvios, turinyje galėsite iškart nueiti į pasirinktos knygos puslapį, o po kiekviena knyga pažymėta premija ar nominacija nuves jus atgal į turinį. Tuo pačiu katalogas sukurtas taip, kad norintys jį galės atsispausdinti, o knygų viršeliai ir atsispausdinus bus geros kokybės.