Tėvams

KET dviratininkams

INFORMACIJA

Aktualūs filmukai:

KAIP PALAIKYTI IR MOTYVUOTI SAVO VAIKĄ KARANTINO METU

Informacija suaugusiems

 

 

Kaip bendrauti su vaikais pandemijos metu

 

  • Kalbėkite vaikams apie koronoviruso pandemiją paprastais suprantamais žodžiais. Sakykite tiesą ir laikykitės faktų. Nekalbėkite vien tik apie galimas neigiamas koronoviruso pasekmes, ypač su jaunesniais vaikais.
  • Naudokite tinkamus paveikslėlius ir informaciją. Per dieną iki 10 minučių paskirkite informacijos ieškojimui kartu su vaikais tam, kad ji taptų labiau suprantama.
  • Elkitės su vaikais taip, kad jie jaustųsi mylimi ir saugūs. Skirkite laiko išklausyti jų jausmus. Leiskite vaikui žinoti, kad yra normalu jausti nerimą, baimę.
  • Neneikite to, ką jaučiate jūs. Vaikams paaiškinkite, kad ir suaugę turi emocines reakcijas į netikėtą įvykį, tačiau nemalonūs jausmai yra suvaldomi.
  • Leiskite vaikams palaikyti pozityvius įpročius, tokius kaip žaidimai, pokalbiai su artimaisiais ir kt. Palaikykite įprastą šeimos rutiną. Nedovanokite vaikams per daug dovanų ir neorganizuokite per daug papildomų veiklų.
  • Priminkite vaikams, kad daug patikimų žmonių (gydytojai, policijos pareigūnai) nuolat dirba, kad galėtų sugrąžinti visuomenei saugią aplinką ir padėtų žmonėms, kurie serga.
  • Išsamesnė informacija apie bendravimą su vaikais

(https://traumupsichologija.lt/wp-content/uploads/2020/03/Gairės-vaikams.pdf)

 

UWAGA

Darželinukams

Pradinukams

Paaugliams

Žalia

List logopedy do rodziców dzieci z zaburzeniami mowy

Į „Tėvų liniją“ pasitarti įvairiais vaikų auklėjimo klausimais nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12 jau galima skambinti ne tik vakarais, bet ir dieną – nuo 11 iki 13 val.

Toks konsultacijų telefonu laikas pasirinktas neatsitiktinai. „Mažylių tėvams patogiau pasikalbėti, kai jie dieną miega, o dirbantys galės ramiai paskambinti pietų pertraukos metu. Vakarinis laikas išlieka toks pats (17-21 val.), nes kai iš darbų, mokyklos, darželio į namus grįžę namiškiai susitinka, neretai jie būna pavargę ir suirzę. O tai išprovokuoja konfliktines situacijas, kurias sunkiau ramiai išspręsti“, – pastebi „Tėvų linijos“ vadovė, Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė. 

Kartais tėvams pakanka tik nesudėtingo praktinio patarimo, pavyzdžiui, kaip nuraminti verkiantį kūdikį ar motyvuoti vaiką mokytis, susitvarkyti kambarį, mažiau žaisti kompiuterinių žaidimų. Taip pat tėvams reikia padėti nusiraminti, kad lengviau susivaldytų konfliktinėje situacijoje, ir patarti, kaip išspręsti sudėtingas problemas: kai šeima skiriasi, vaikas vartoja alkoholį, smurtauja ar negrįžta į namus. 

Skirtingai nuo kitų pagalbos linijų, kurios remiasi savanoriška veikla, „Tėvų linijoje“ dirba tik profesionalūs Paramos vaikams centro psichologai, todėl čia skambinama ir išsikalbėti, nusiraminti, ir sužinoti konkrečių patarimų dėl bendravimo su vaikais. 

Anoniminės ir nemokamos konsultacijos teikiamos telefonu 8 800 900 12 darbo dienomis nuo 11 iki 13 val. ir nuo 17 iki 21 val.

„Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinama  VšĮ  „Paramos vaikams centras“. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt 

Emocinė_parama

Rekomendacijos tėvams  dėl vaikų savęs žalojimo

 Tėvams apie patyčias

 Skaitymo nauda

 Skaitykime vaikams kasdien

Wskazówki logopedyczne dla rodziców sześciolatka

Trudności w nauce – porady dla rodziców

Praktyczne  wskazówki „przed szkołą“ dla rodziców dzieci sześcioletnich i siedmioletnich

Tėvų teisės ir pareigos

Dėl poveikio priemonių

Asmens privatumo apsauga

Informacija tėvams apie ST 2019 6 kl

Informacija tėvams apie ST 2019 4kl

Mokyklos profilis 2019 4 kl

Mokyklos profilis 2019 6 kl