Boružėlių grupė

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ ugdymas vyksta pagal Šalčininkų r. Turgelių  Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo programą, atsižvelgiant į vaikų poreikius bei jų amžiaus raidos ypatumus.

Ikimokyklinio ugdymo grupės 

,,BORUŽIUKAI“

D I E N O T V A R K Ė

2022-2023 m.m.

7.00 – 8.30 – Vaikų priėmimas, individuali veikla, žaidimai 

8.30 – 8.50 – Mankšta 

8.50 – 9.00 – Pasiruošimas pusryčiams 

9.00 – 9.30 – Pusryčiai 

9.30 – 9.50 – Ryto ratas

9.50 – 10.30 – Ugdomoji veikla (matematiniai skaičiavimai, muzika, dailė, įvairūs lavinamieji         žaidimai, pažintinė-tiriamoji veikla, kūno kultūra, vaidyba, veikla logopediniame kabinete, žaidimai).

10.30 – 11.05 – Pasivaikščiojimai lauke, žaidimai

11.05 – 11.15 – Pasiruošimas pietums 

11.15 – 11.35 – Pietūs 

11.35 – 14.35 – Pasiruošimas miegui, miegas 

14.35 – 15.30 – Žaidimai, individuali veikla 

15.30 – 15.45 – Pavakariai

16.00 – 18.00 – Žaidimai, įvairūs užsiėmimai lauke/grupėje 

18.00 – Iki rytojaus!

_____________________

 „Gaminame ir smaližiaujame“

Ikimokyklinio ugdymo grupėje ,, Boružėlės” buvo suorganizuota diena „Gaminame ir smaližiaujame“, vaikai susipažino su maisto gaminimo ypatumais, ugdė ne tik  higienos, bet ir sveikos mitybos įgūdžius. Visos grupės vaikai tapo tikrais kulinarais –  gamino „Tinginio“ pyragą.  Kartu laužė sausainius, maišė su auklėtojos pagamintu šokoladiniu kremu ir bananais. Vaikams labai patiko: jie džiaugėsi, šūkčiojo vieni kitiems dalino patarimus bei pastabas. Vėliau pyragą palikome stingti, o patys smaližiavo šokolado bei sausainių likučiais.

     Visi sutiksime su nuomone, kad  vaikai darželyje praleidžia kone didžiausią savo vaikystės dalį, todėl mūsų pareiga  – sudaryti visas būtinas sąlygas, kad jame vaikas jaustųsi saugus ir laimingas. 

  Ar vaikui bus gera ugdymo įstaigoje priklauso ne tik nuo atmosferos joje, bet ir nuo tikslingai parengto ugdymo(si) turinio, kuris bus orientuotas į vaiką kaip į individualią asmenybę. 

Mūsų siekis užauginti smalsų, pasauliu besidomintį, aktyvų, kūrybingą bei savarankišką žmogų, todėl ugdant vaikus daug tyrinėjame ir eksperimentuojame, žiūrime edukacinius filmukus, daug judame.

Neatsiejama ugdymo proceso dalis mūsų ugdymo įstaigoje yra žaidimas, kuris gali būti įvairus. Tai gali būti visokie edukaciniai žaidimai (pvz., dėlionės, geometrinių figūrų ar spalvų dėliojimas ir kt.), vaidybiniai žaidimai, kai vaikai žaidžia „parduotuvę“, „policiją“, „kavinę“ ir kt., judrieji žaidimai ( pvz. „pagauk, jei gali“, „kėdė“). Žaisdami žaidimus, vaikai tobulina savo komunikavimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, parodo savo išradingumą ir kūrybiškumą. Dažnai žaidimas išsirutulioja į kažką didesnio, kažką neapčiuopiamo, bet labai naudingo vaiko raidai. Žaidimo metu vaikai tobulina savo įgūdžius pažinimo, komunikavimo, sveikatos, socialinės, meninės kompetencijų srityse.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Karolina Bortkevič

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Grupėse ,,Boružėlės’’ organizuota akcija „Gaminkime kartu ir ragaukime“.

Grupių mokytoja kartu su vaikais gamino sveikus patiekalus iš vaisių, daržovių – gaminama vaisių asorti. Mokytoja priminė vaikams kas yra sveika, kokie yra vitaminai ir subalansuota mityba,kuo svarbi maisto piramidė.

STEAM veikla ,,Balto sniego džiaugsmas”.

Gruodžio 12 dieną darželio kieme šurmuliavo mažieji menininkai, ikimokyklinio ugdymo grupė ,,Boružiukai”, statė ir spalvino sniego pilį su skaičiukais, vertino pilių dydį ir spalvingumą. Kol žiema mus lepina sniegu, kartu su ugdytiniais išbandėme šį, terapiškai veikiantį snieginį užsiėmimą. Sniego spalvinimas – puiki žaidimų, kūrybos priemonė, kurių ryškios spalvos gerina nuotaiką bei veikia raminančiai. Balta ir išskirtinė tekstūra leido mums sukurti nuostabius spalvoto sniego kūrinius, mozaikas bei paryškino ypatingą įspūdį ir vaizdą. 

Ikimokyklinukų grupė ,,Boružėlės’’ gamino velykų delnas.

,,Dzień Przedszkolaka,, grupeje Boružėlės.

Darželio grupeje pingvinais persirengę vaikai, kurie buvo apimti šventinės nuotaikos. Tačiau svarbiausias šventės akcentas – Kalėdų senelis, buvo pakeliui. Kai visi nurimo staiga iš nežinia kur atsirado Jis su dideliu maišu dovanų. Vaikai džiūgavo dar labiau. Kalėdų senelis visus vaikučius surinko į ratelį ir smagiai žaidė. Po visų linksmybių atėjo dovanų metas, senelis išdalino staigmenėles, kurios džiugino mažuosius.

2023 m. vasario 1 d. yra minima Tarptautinė garsinio skaitymo diena. Šia proga Turgelių bibliotekos vyr. bibliotekininkė nuvyko į Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnaziją, susitikimo pradžioje vaikams buvo papasakota apie biblioteką, kaip tapti bibliotekos skaitytoju ir kaip skolintis knygas iš bibliotekos. 

Ikimokyklinukų išleistuvės „Paskutinė diena Grupeje Boružėlės“