„Lietuvių kalbos lobiai“

Bendras 5-8 klasių lietuvių kalbos ir bibliotekos projektas, skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei

Visoje šalyje minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė vyko balandžio 26-30 dienomis. Mūsų gimnazijoje balandžio mėnesį taip pat tradiciškai buvo įgyvendintas lietuvių kalbos ir bibliotekos bendradarbiavimo projektas „Lietuvių kalbos lobiai“.

5-8 klasių mokiniams skirtų veiklų metu dėmesio centre atsidūrė gyvosios lietuvių kalbos turtai – patarlės ir priežodžiai. Dalyviai buvo mokomi ir kviečiami naudotis įvairiais elektroniniais informacijos šaltiniais, kuriuose pateikiama įvairi medžiaga apie lietuvių tautosaką. Mokiniai turėjo išsiaiškinti patarlių ir priežodžių skirtumus bei rasti 5 jiems įdomiausius smulkiosios tautosakos pavyzdžius ir pabandyti vaizdu perteikti šių posakių prasmę.

Projekto organizatorės džiaugiasi, kad penktokams – aštuntokams pavyko rasti ir įsiminti prasmingų bei įdomių patarlių ir priežodžių, kurie tikrai praturtins mokinių gyvąją kalbą arba palengvins skaitomų tekstų supratimą.

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Jelmakaitė