„Pramogauju skaitydamas“

(6-8 klasių projektas, skirtas Kalėdiniams skaitymams)

Kiekvieną gruodį mūsų gimnazijos mokiniai ilgėjančius žiemos vakarus yra skatinami praleisti su knyga. Šiam tikslui yra skirtas kasmet vykstantis Kalėdinių skaitymų projektas, kuris šį kartą buvo šiek tiek netradicinis.

6-8 klasių mokiniai ne tik lankėsi gimnazijos bibliotekoje, dėmesingai apžiūrinėdami joje esančias parodas ir erdves, bet ir turėjo išskirtinę galimybę palyginti jas su Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos erdvėmis bei susipažinti su ten teikiamų paslaugų įvairove. Visi projekte dalyvavę mokiniai minėtoje Vilniaus bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, todėl buvo maloniai nustebinti ir sužavėti šiuolaikinės bibliotekos teikiamomis skaitymo ir laisvalaikio leidimo galimybėmis.

Po įdomios ekskursijos dalyvių laukė ekslibriso istorijos paskaitėlė. Su mokiniais buvo kalbama apie knygos vertę, ekslibriso prasmę bei jame easančių ženklų simboliką. Įgytos žinios vėliau buvo įtvirtintos kuriant ekslibrisus dirbtuvėse „Pats sau“.

Dėkojame visiems aktyviai dalyvavusiems ir linkime nepamiršti dažniau užsukti į biblioteką!

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Jelmakaitė