Žiemos skaitymų projektas „Prie bokšto Įsros pakrantėje…“

Tylūs ir ilgi žiemos vakarai yra tinkamiausias laikas skaitymui, susitikimui su knyga ir kelionei į tolimus pasaulius, kurie atsiveria visai čia pat… Todėl mūsų gimnazijos 5-8 klasių mokiniai šaltuoju metų laiku tradiciškai yra kviečiami kuo artimiau susidraugauti su knyga ir dalyvauti bendrame lietuvių kalbos ir bibliotekos projekte.

Šiais metais žiemos skaitymai buvo skirti praėjusių Ievos Simonaitytės ir esamų Klaipėdos krašto metų minėjimui. Mokiniai susipažino su minėto regiono istorija bei rašytojos biografija. Deklamuodami ir raiškiai skaitydami vieno garsiausių I. Simonaitytės romano „Aukštujų Šimonių likimas“ ištraukas projekto dalyviai siekė kūrinio siužetinę liniją, pildė ir piešė pagrindinių veikėjų, Šimonių, genealoginį medį, suvokė nykstančios ir nutautėjančios giminės bei Mažosios Lietuvos lietuvių likimo paralelę.

Dėkojame visiems dalyviams ir linkime šiais metais kuo dažniau užsukti į biblioteką bei perskaityti kuo daugiau kitų Klaipėdos krašto rašytojų kūrinių.

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Jelmakaitė