„Bądźmy razem, choć mijają lata”

Dnia 11 lutego br. odbyło się tradycyjne spotkanie absolwentów. Dyrekcja gimnazjum serdecznie powitała wszystkich miłośników naszej szkoły, która może się pochwalić swoją bogatą historią… Doniosłe, ważne wydarzenia, ciekawe dzieje wpisały się do kroniki szkolnej.

Tak się złożyło, że rok 2023 to wyjątkowy czas dla naszego gimnazjum, gdyż właśnie w tym roku, w listopadzie będziemy obchodzili 160-lecie naszej placówki, 70. lat szkole średniej, a przed 25 latami szkole nadano imię księdza Pawła Ksawerego Brzostowskiego.

Mury naszej placówki opuściło sporo absolwentów. A są wśród nich znani naukowcy, prawnicy, lekarze, inżynierowie, nauczyciele i po prostu dobrzy ludzie.

Na listę rejestracyjną wpisało się około stu absolwentów.

Odbyły się wzruszające spotkania w klasach, pamiątkowe zdjęcia, rozmowy, wspomnienia, wspólna zabawa.…

Niezmiernie miło, że na sali znalazło się sporo osób, które ukończyły naszą szkołę przed 50, 40 latami.

W wir wspomnień pogrążyli się absolwenci roczników jubileuszowych. Z wielkim sentymentem byli uczniowie wspominali lata spędzone w szkolnej ławce, dziękowali nauczycielom, składali życzenia dla gimnazjum.

Nadzwyczaj cieszy fakt, iż naszą szkołę ukończyli wychowanków wielu pokoleń.  Większość obecnie pracujących nauczycieli są absolwentami naszej szkoły.

Abiturienci mieli okazję obejrzeć wystawę zdjęć, odnaleźć siebie na liście kroniki szkolnej, zaśpiewać i zatańczyć razem z uczniami, którzy przygotowali program artystyczny oraz napić się kawy w szkolnej stołówce. Najważniejsze, że mogli się spotkać i wspólnie wehikułem czasu przenieść się do lat dzieciństwa i młodości. Najcenniejsze są wspomnienia, których nie odbierze nikt!

Niezapomniana atmosfera, emocje i radość towarzyszyły temu spotkaniu.

Dziękowaliśmy absolwentom za przybycie, czas poświęcony na spotkanie, życzyliśmy miłych wrażeń z pobytu w naszym gimnazjum i zapraszaliśmy dokładnie rok później z radością spotkać się ponownie w murach naszej domowej szkoły.

Do kolejnych spotkań!