Integruota fizikos ir  muzikos pamoka  „Garsas“

Muzika ir fizika vienoje pamokoje! Klausiate kaip??

Pamokos pradžioje mokiniai susipažino su integruotos pamokos tikslais ir uždaviniais:

• Sužinoti, kaip muzika yra susijusi su fizika.

• Suprasti, kaip girdime garsus.

• Sužinoti, kaip muzikos instrumentuose sukuriamas garsas.

• Fizikos ir muzikos žinių, gebėjimų pritaikymas bandymuose su garsu.

Pamokos metu fizikos ir muzikos žinios, gebėjimai buvo praktiškai pritaikyti atliekant įvairius bandymus su garsu.

Su Quizalize mokiniai atliko paruoštą fizikos mokytojos  testą apie garsą.  Kaip bebūtų keista – pirmavo merginos. Po to aiškinosi, kaip garsą skleidžia įvairūs instrumentai . Naudodami elektroninį  decibelometrą bandė nustatyti  jų skleidžiamą garsumą. Diskutavo apie garso poveikį žmogui, susipažino su akustikos principu sporto ir koncertų salėse.

Į klausimą „Ar fizika turi bendro su muzika?“ mokiniai atsakė, kad turi.

Muzika –  garsas,  akustinė banga, t.y. ji glaudžiai susijusi su fizika, turi savo dažnį, aukštį, tembrą ir garsumą. Visas šias ypatybes galima apibūdinti naudojant fizikos dėsnius. Fizikos dėsniai naudojami ir muzikos instrumentų konstravimui.

Buvo smagu paeksperimentuoti,  su kartais iš pirmo žvilgsnio nieko bendro neturinčiais dalykais, fizika ir muzika.