Dzień Liczby Pi

Entuzjaści matematyki na całym świecie, od studentów do naukowców, obchodzą Dzień Liczby Pi 14 marca. Chcąc rozbudzić wyobraźnię, rozwinąć kreatywność, wspierać rozwój twórczy naszych uczniów oraz podnosić świadomość matematyki, zorganizowaliśmy w naszej szkole wspólne świętowanie DNIA LICZBY PI.

Uczniowie klas 1G i 2G upiekli ciasta, wykonali różne zadania polegające na obliczeniu obwodu i pola koła oraz rozwiązali quiz Kahoot. Uczniowie wykazali się kreatywnością i narysowali plakaty poświęcone liczbie pi. Uczniowie klasy 7 dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. Przekonali się również, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy – w tym celu mierzyli obwody oraz średnice dużych i małych okręgów, a następnie wykonywali odpowiednie dzielenie. W ramach zabawy wymyślano jak największą ilość wyrazów, w których ukryte zostało Pi, rysowali miasto Pi. Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.

Nauczyciele matematyki

Teresa Gurska i Tatjana Michałowskaja