Święty Mikołaj zawitał do nas

16 grudnia z ogromną przyjemnością powitaliśmy w naszym gimnazjum gości z Polski, którzy dostarczyli dla uczniów świąteczne paczki, aby umilić urok zbliżających się świąt.

Serdecznie witaliśmy Szanownego Pana Wojciecha Sarnowskiego- Prezesa Fundacji Pomoc Rodakom na Kresach wraz z małżonką, Szanownego Pana Jana Grądzkiego- Dyrektora Zespółu Szkół nr. 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie oraz osoby towarzyrzące.

Niezmiernie cieszymy się, że stało się piękną tradycją, iż każdego roku odwiedza nas Święty Mikołaj z Polski wraz ze swoimi Aniołami – ludźmi wielkiego serca.

Wymarzoną paczkę z prezentami od Rodaków z Polski otrzymał każdy uczeń naszego gimnazjum.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy okazują dobrą wolę, życzliwość i troskę o bliźnich.

A mianowicie dziękujemy Szanownemu Panu Wojciechowi Sarnowskiemu- Prezesowi Fundacji Pomoc Rodakom na Kresach oraz Szanownemu Panu Janowi Grądzkiemu, dyrektorowi Zespółu Szkół nr. 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie. Jesteśmy wdzięczni też Nauczycielom i Uczniom Zespółu Szkół nr. 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie. Wyrazy podziękowania kierujemy do Szanownej Pani Angeli Drwota- Opiekunowi Szkolnego Koła Wolontariatu oraz wolontariuszom z klas I-III  w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach. Wdzięczni jesteśmy  Rycerzom  Kolumba w Warszawie. Za ufundowanie ciekawych  książek serdecznie dziękujemy Szanownej Pani Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym – Annie Koteckiej.

Dziękujemy za wszelaką pomoc i wsparcie Polaków na Wileńszczyźnie, za wielkie serce, hojność, za szlachetny gest, jakim było przygotowanie dla uczniów świątecznych paczek.

,,Czasem wdzięczność jest ciężko ubrać w słowa… Wtedy proste- dziękuję- zawiera wszystko, co chcemy wyrazić…“

Uczniowie podziękowali Gościom również krótkim scenicznym wystąpieniem oraz złożyli bożonarodzeniowe życzenia.

Niech błogosławi Wszystkim Darczyńcom  Boża Dziecina i niech dobro, które  rozsiewają wróci ze zdwojoną siłą.

Wdzięczna społeczność gimnazjum P. K. Brzostowskiego