Kalėdinių skaitymų projektas „Knygų burtai“

Jei Jums bent kartą kilo klausimas, kaip praskaidrinti žiemiškus rytus ar popietes, sukluskite… Mūsų gimnazijos 5-8 klasių mokiniai tikrai žino atsakymą, nes bendro lietuvių kalbos ir bibliotekos projekto metu ne vieną šalto ir tamsaus gruodžio mėnesio pamoką praleido itin smagiai ir įdomiai. Kaip? Burdamiesi.

Pirmiausia mokiniai privalėjo parengti netradicinius namų darbus: filmuota medžiaga, pasakojimu, skaidrėmis ar iliustracija pristatyti vieną pasirinktą Kūčių burtą. Tada buvo supažindinti su neįprastais burtais bibliotekoje ir kiekvienas galėjo bandyti įsiklausyti, kokią artimiausią ateitį jam kužda knygų išmintis, bei piešiniu vizualizuoti pranašystę. Tokiu būdu tarsi „įtvirtinant“ teigiamą burto poveikį.

Taip jau buvo lemta, kad visų laukė šviesūs, gražūs ir smagūs dalykai, o gal net artimesnė pažintis su knygą, pažadėjusia puikią ateitį…

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Jelmakaitė