,,Wspieranie dzieci i młodzieży polonijnej oraz polskiej mieszkającej poza granicami Polski 2023”.

W ramach realizacji projektu ,, Bon Pierwszaka 2023’’  1 września 2023 roku uczniowie 1 klasy Gimnazjum im. P. K. Brzostowskiego podczas uroczystego apelu otrzymali plecaki z pełnym wyposażeniem. Wyprawki zostały sfinansowane przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

W przepięknych plecakach znajdowały się wszystkie potrzebne przybory szkolne: piórniki, zeszyty, papier kolorowy, farby, kredki, plastelina, nożyczki i inne niezbędne dla dzieci rzeczy.

W okresie 23-30 listopada 2023 r. w ramach realizacji projektu „Bon Pierwszaka” uczniowie wraz z rodzicami otrzymali też jednorazowe stypendium finansowe w wysokości 500 złotych, które jest przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne dziecka.

Stypendia zostały przekazane rodzicom bądź opiekunom prawnym uczniów.

Dla pierwszoklasistów Gimnazjum im. P. K. Brzostowskiego w Turgielach została przekazana suma 3500 złotych.