Dienos archyvas: 2021 24 lapkričio

KRAJOWE ELIMINACJE XXX KONKURSU RECYTATORSKIEGO

IM. ADAMA MICKIEWICZA „KRESY “

Tradycyjnie organizatorem „Kresów” jest Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”.

Uczestników krajowych eliminacji na podstawie nadesłanych nagrań występów recytatorskich oceniało jury w składzie: Magda Kruszyńska-Sosnowska (przewodnicząca, Białystok), Julita Cichońska (Białystok), Agnieszka Pietrasz (Białystok), kierownik artystyczny i dyrektor Polskiego Teatru „STUDIO” w Wilnie Lilia Kiejzik, kierownik artystyczny, reżyser Polskiego Teatru w Wilnie Irena Litwinowicz oraz wieloletnia nauczycielka ekspert języka polskiego w Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie Czesława Osipowicz.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 7, dzieci od 8 do 12 lat, młodzież od 13 do 15 lat oraz młodzież powyżej 16. roku życia.

Laureaci i wyróżnieni

I kategoria wiekowa (dzieci do 7 lat)

III miejsce – Gabriela Tyszkiewicz z Gimnazjum im. ks. Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach w rejonie solecznickim (nauczycielka Mirosława Moroz)

GRATULACJE DLA GABRIELI!

Gratulujemy  zwycięzcom i laureatom!

Na podstawie: Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”(Wilnoteka.lt, 23 listopada 2021)

DAILĖS PAMOKA KITAIP….

Dabartiniai mokiniai apie vaizdo techniką, informacines technologijas išmano daug. Kartais net daugiau nei suaugusieji. IT taikymas pamokoje leidžia į ugdymo procesą integruoti įvairius mokomuosius dalykus – tai tarsi integracinė ašis mokant  dailės . Beveik kiekvienas mokinys šiandien turi mobilųjį (dažnai ir išmanųjį) telefoną, kuris taip pat gali tapti puikia mokymosi priemone. Mokomosios kompiuterinės programos sudaro galimybę individualizuoti mokymo procesą. Kiekvienas mokinys medžiagos apimtį ir mokymosi tempą gali rinktis pagal savo poreikius bei sugebėjimus. Kompiuterinių pratybų ir programų šiandien turime labai daug bei įvairių. 1G klasės mokiniai dailės pamokos metu susipažino su telefone esančiomis vaizdo koregavimo galimybėmis- Picsart Photo & Video Editor programa. Žinias pritaikė praktiškai, kai pasirinktą ir nufotografuotą klasės erdvės fragmentą piešė su telefone esančiais vaizdo apdirbimo įrankiais. Taigi kompiuterinių technologijų taikymas pamokose ir popamokinėje veikloje suteikia galimybę vesti vaizdžias ir įsimintinas pamokas, leidžia mokymosi procesą paversti įdomiu ir dinamišku.

Mokinių darbus galite pamatyti virtualioje parodoje ,,Nuo realistinio iki abstraktaus vaizdo“.

Dailės vyresnioji mokytoja Ana Lozovska