Velykų laukimas prasideda nuo Verbų sekmadienio. Verba – šios šventės svarbiausias simbolis. Tikroji verba liaudies papročiuose – puokštelė, suskinta iš anksti pavasarį prabundančių medžių, krūmų ir amžinai žaliuojančių augalų. Tikėta, kad sprogstantys ir sužaliavę augalai turi magiškų galių, kad verba paliesti gyvuliai bus sveiki, o žmonės – laimingi ir gražūs.

2022 m. balandžio 7 d. Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos 5 klasės mokiniai buvo supažindinti su verbų rišimo menu ir tradicijomis. Susipažinę su laukų, miškų augalais, žolynais ir verbos rišimo ypatumais, visi lyg bitės pasinėrė į darbus. Vaikučiai mokėsi rišti verbas, o jiems padėjo ir patarė technologijų mokytoja . Išdalijusi žolynus, reikiamas priemones, mokytoja paragino kurti ir rišti visiems kartu. Darbas vyko labai smagiai. Mokiniai puolė derinti žolynus, rūšiuoti juos pagal spalvas, dydžius, kvapą, pasitelkę savo vaizduotę, kūrybinius įgūdžius, kūrė savitus derinius ir originalias verbas. Verbų rišimas vaikučiams tapo geriausiu laisvalaikiu, kiekvienas mokinis buvo susikaupęs ir besidžiaugiantis vis gražėjančia savo verba. Išsekus augalų gausybei, vaikučių rankose pražydo spalvingos verbos.

Technologijų mokytoja Ana Lozovska