Dienos archyvas: 2022 21 kovo

Velykų laukimas prasideda nuo Verbų sekmadienio. Verba – šios šventės svarbiausias simbolis. Tikroji verba liaudies papročiuose – puokštelė, suskinta iš anksti pavasarį prabundančių medžių, krūmų ir amžinai žaliuojančių augalų. Tikėta, kad sprogstantys ir sužaliavę augalai turi magiškų galių, kad verba paliesti gyvuliai bus sveiki, o žmonės – laimingi ir gražūs.

2022 m. balandžio 7 d. Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos 5 klasės mokiniai buvo supažindinti su verbų rišimo menu ir tradicijomis. Susipažinę su laukų, miškų augalais, žolynais ir verbos rišimo ypatumais, visi lyg bitės pasinėrė į darbus. Vaikučiai mokėsi rišti verbas, o jiems padėjo ir patarė technologijų mokytoja . Išdalijusi žolynus, reikiamas priemones, mokytoja paragino kurti ir rišti visiems kartu. Darbas vyko labai smagiai. Mokiniai puolė derinti žolynus, rūšiuoti juos pagal spalvas, dydžius, kvapą, pasitelkę savo vaizduotę, kūrybinius įgūdžius, kūrė savitus derinius ir originalias verbas. Verbų rišimas vaikučiams tapo geriausiu laisvalaikiu, kiekvienas mokinis buvo susikaupęs ir besidžiaugiantis vis gražėjančia savo verba. Išsekus augalų gausybei, vaikučių rankose pražydo spalvingos verbos.

Technologijų mokytoja Ana Lozovska

Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimas

Balandžio 2-ąją pasaulis mini Tarptautinę vaikų knygos dieną. Tai garsaus danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimtadienis, todėl kartais balandžio 2-oji dar vadinama H. K. Anderseno diena.

Mokyklos bibliotekoje irgi minėjome šią dieną.  Apsilankė antrokai su auklėtoja A. Jurgelevič ir  pirmos klasės mokiniai su auklėtoja I. Ašakevič. Vaikai atėjo ne tuščiomis, atsinešė labiausiai patikusios perskaitytos pasakos  iliustraciją.

Bibliotekoje mokiniai susipažino su H. K. Anderseno kūryba, klausėsi pasakų, kurias skaitė II gimnazijos klasės mokiniai, dalyvavo  viktorinoje „Atspėk pasaką“ ir visi kartu išrinko tris gražiausias iliustracijas. Jaunieji dailininkai-nugalėtojai ir daugiausia pasakų atspėję jaunieji skaitytojai buvo apdovanoti knygutėmis.

Bibliotekininkė Genė Jelmakienė

Palma wielkanocna to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej. Nasze przedszkolaki z grupy przedszkolnej Biedronki, z pomocą Pań próbowały wykonać piękne palmy. Takie manualne zajęcia rozwijają kreatywność dziecka, a także są znakomitą okazją do wspólnego spędzenia czasu.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego Karolina Bortkiewicz

GEROJI GIMNAZIJOS MOKYTOJŲ PATIRTIS „KOLEGA- KOLEGAI“

„Niekas nežino tiek daug, kad negalėtų pasimokyti iš kitų

ir niekas nežino tiek mažai, kad negalėtų pamokyti kitus“.

Daniel Reyes.

Gimnazijos mokytojai turi gražias keitimosi gerąja patirtimi tradicijas- kiekvienais metais pasikviečia kolegas į atviras pamokas, veiklas ir renginius kartu pasidžiaugti ugdytinių pasiekimais. Kovo 24 d. mokytoja Ana Lozovska pakvietė kolegas į atvirą technologijos pamoką  „Kiaušinių marginimo tradicijos“ gimnazijos muziejuje. 5 klasės mokiniai susipažino su Velykų šventimo tradicijomis, papročiais, simboliais, Lietuvos ir Lenkijos margučių marginimo tradicijomis,  su margučių dažymo technikos įvairove. Mokiniai aptarė Velykų papročius savo šeimoje, sužinojo, kodėl šiuos papročius puoselėjame, perduodame iš kartos į kartą. Įdomiausia buvo patiems pasimokyti kiaušinių marginimo vašku technikos. Mokytoja supažindino su įvairiais senųjų raštų pavyzdžiais, patarė mokiniams, kaip reikia užtepti vašką, kokius ornamentus pasirinkti. Pamokoje vyravo džiaugsminga ir kūrybiška atmosfera. Mokiniai džiaugėsi savais ir draugų sukurtais spalvingais margučiais, įgijo naujų žinių, patirčių, mokėsi padėti vieni kitiems.  Tokios pamokos – itin svarbios, siekiant išlaikyti tradicijas, papročius, nes tradicijos – mūsų tautos pagrindas.  Metodinės veiklos privalumas- tai mokytojų bendradarbiavimas, gerosios pedagoginės patirties sklaida, siekiant sėkmingo ugdymo turinio įgyvendinimo ir mokinių pasiekimų gerinimo.

Dėkojame mokytojai Anai Lozovskai, buvo labai įdomu ir smagu dalyvauti tokioje pamokoje.

Metodinės tarybos pirmininkė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Tatjana Michalovskaja